Наукові конференції

До Рівного завітав автор «Букварика»

         Автор українського «Букварика» взяв участь у І  Всеукраїнській науково-практичній конференції в Рівненському державному         гуманітарному університеті.

14 березня у Рівненському державному гуманітарному університеті відбулась перша Всеукраїнська науковопрактична конференція на тему: «Компетентністно орієнтовані педагогічні технології у початковій освіті». На конференцію завітав методист, доктор педагогічних наук, професор, дійсний член Національної академії педагогічних наук України. головний науковий співробітник Інституту педагогіки НАПН України, автор українського «Букваря» Микола Вашуленко. Також серед гостей були присутні викладачі з інших вузів.

Завідувач кафедри теорії та методик початкового навчання педагогічного факультету РДГУ, кандидат педагогічних наук, доцент Наталія Сіранчук розповідає, що тішиться можливістю проводити конференцію такого рівня.

Маємо за честь вітати сьогодні високоповажних гостей: академіка, доктора педагогічних наук, з ім’ям якого пов’язаний розвиток букваристики в Україні, автора сучасних букварів, підручників та методик – Миколу Самійловича Вашуленка. Також вітаємо сьогодні докторів наук з інших міст: д. пед. н. Богданець-Білоскаленко Наталію Іванівну (м. Київ), д. пед. н. – Романюк Світлану Захарівну (м. Чернівці), канд. пед. н. – Приходько Оксану Юріївну (м. Київ), канд. пед. н. – Чабайовську Марію Іванівну (м. Умань), вчителів вищої категорії, вчителів-методистів (м. Обухів, Київ, Чернівці), аспірантів та здобувачів (м. Київ, Чернівці, Харків, Глухів, Рівне, Тернопіль, Остріг, Житомир). Вдячна за приїзд гостей та можливість поділитися та обмінятися досвідом роботи.

Микола Вашуленко охоче поспілкувався зі студентами.

Конференція присвячена компетентністному підходу, формуванню в учнів ключових і предметних компетентностей. Це означає, що так само, як і раніше, ми прагнули дати учням знання, вміння і навички, а зараз важливо ще й стимулювати їх. Пояснити, як ці знання з мови, фонетики, граматики та правопису можуть бути використанні у життєвій мовленнєвій діяльності. Керуючись цим дещо внесли зміни до програми, додавши ситуаційних вправ.

Наталія Сіранчук додає:

Раді нагоді проводити конференції такого рівня та зустрічати у наших стінах легенд науки.